Club

- Home Page

- Committee

- Events

- Ground Location

- History

- News

- Photo Gallery

- Rules and Conduct

- Sponsors

                             ___

__

Links

- Chelmsford Youth U13

- East London B&D League

- Essex County FA

- Essex Olympian League

- Essex Sunday Combination

- Essex Veterans League

Match Programmes

Debden Sports are currently not producing programmes

 

We have programmes available from Previous Seasons.

They are priced at 1.

 

2008 / 2009 - Herts Senior County League

2008 / 2009 - Essex Olympian League

23/08/08 - Chipperfield Corinthians

13/09/08 - Harpenden Rovers

27/09/08 - St Peters

11/10/08 - Knebworth

25/10/08 - Kimpton Rovers

08/11/08 - Allenburys Sports

22/11/08 - Old Parmiterians

29/11/08 - AFC Hatfield Town

13/12/08 - Letchworth Garden City Eagles

20/12/08 - Hinton

10/01/09 - Sarratt

28/02/09 - Bedwell Rangers

07/03/09 - Mill End Sports

09/05/09 - Bushey Rangers

 

30/08/08 - Newham United

06/09/08 - Southminster St Leonards

20/09/08 - White Ensign

04/10/08 - Maldon St Mary's

01/11/08 - Sungate

15/11/08 - Takeley Reserves

15/12/08 - Barnston

17/01/09 - White Ensign

21/03/09 - Springfield

28/03/09 - Ramsden

02/05/09 - Sungate

2007 / 2008 2005 / 2006

08/09/07 - North Mymms

29/09/07 - Old Parmiterians

13/10/07 - Ongar Town

20/10/07 - Bedwell Rangers

10/11/07 - Evergreen

17/11/07 - Baldock Town

01/12/07 - Allenburys Sports

15/12/07 - Sarratt

22/12/07 - Wodson Park

16/02/08 - St Peters

08/03/08 - Southminster St Leonards

15/03/08 - Hinton

19/04/08 - Cuffley

03/05/08 - Croxley Guild

 

03/09/05 - Manford Way

24/09/05 - Barnston

01/10/05 - Old Chelmsfordians

22/10/05 - Takeley

29/10/05 - White Notley

19/11/05 - Roydon

26/11/05 - Harold Wood Athletic

10/12/05 - Bishops Stortford Swifts

11/02/06 - Kelvedon Hatch

18/02/06 - Frendord Senior

29/04/06 - White Ensign

06/05/06 - Epping

 

2004 / 2005  

26/03/05 - Manford Way

09/04/05 - Old Chelmsfordians

05/05/05 - White Ensign

 

 

 

 

 Results and Fixtures

- All Teams

- Saturday 1st Team

- Saturday Vets

- Sunday 1st Team

- Sunday 2nd Team

- Sunday Under 13s

                

Other Sections

- Pentanque

- Pigeon Racing

- Table Tennis

 

Football Section

- Annual Awards

- Contact Us

- Cup Final's

- Full Team Reports

- Goal Scoring Chart

- Honours

- Programmes

_____________________